Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest największym na świecie „świętem przedsiębiorczości" organizowanym od 2008 r. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne warsztaty i kampanie promocyjne  z zakresu m.in. budowania sieci kontaktów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki oraz przedstawienia sytuacji na lokalnym rynku pracy. Pracownicy tutejszego urzędu aktywnie włączyli się w to wydarzenie i w dniach 13-17 listopada br. przeprowadzili kilka działań zmierzających do wsparcia przedsiębiorczej postawy szczególnie młodych ludzi, a także poszerzenia wiedzy w zakresie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w tym osób planujących założyć własny biznes. W dniu 13.11.2023 r. doradca zawodowy przeprowadził prelekcję dla uczniów klas VII i VIII  w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie  pn. „Czynniki warunkujące trafny wybór zawodu". Celem spotkania było przedstawienie uczniom informacji o sytuacji na rynku pracy, barometrze zawodów, zawodach przyszłości oraz wskazówek dotyczących planowania własnej kariery zawodowej.
Z kolei w dniu 16.11.2023 r. w siedzibie urzędu odbyła się grupowa informacja zawodowa pn. „Aktywni na rynku pracy. Światowy Tydzień przedsiębiorczości" skierowana
do osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Zainteresowani mieli okazję uzyskać niezbędne informacje na temat aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy, możliwości ubiegania się
o środki finansowe  na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. W spotkaniu uczestniczył  Pan Michał Andrzejewski programista-serwisant-wdrożeniowiec z firmy „Markomp" Usługi Informatyczne Zenon Marczewski w Żninie, który podkreślił, że  osoby, posiadające i rozwijające kompetencje cyfrowe, już dziś mogą liczyć na znacznie większy wybór ofert zatrudnienia, lepsze warunki pracy, czy wynagrodzenie.
Dodatkowo pośrednicy pracy w dniach 13-17 listopada br. pozyskiwali informacje
o wolnych miejscach pracy, nawiązywali współpracę z podmiotami zatrudniającymi pracowników (osobiste wizyty w zakładach pracy) oraz  zbierali informacje o lokalnym rynku pracy. Doradcy zawodowi w ww. dniach prowadzili rozmowy doradcze z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy nt. predyspozycji zawodowych do prowadzenia działalności gospodarczej w związku z prowadzonym naborem wniosków na przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach środków z rezerwy Funduszu Pracy dla osób zamieszkujących na wsi.
Jednocześnie klienci w  PUP w Żninie, ale również osoby niezarejestrowane mogą korzystać z powstałego Punktu Doradztwa dla Młodzieży, który uruchomiony został w ramach projektu pilotażowego Młodzi Aktywni – Punkt Doradztwa dla Młodzieży z rezerwy środków Funduszu Pracy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W Punkcie  świadczone są  kompleksowe usługi: poradnictwo zawodowe, doradztwo psychologiczne, doradztwo i informacje w zakresie pomocy społecznej oraz doradztwo prawne i ekonomiczno-finansowe.
Informacje, które otrzymują klienci dotyczą spraw z dziedziny sfery przedsiębiorczości, sfery zawodowej, jak i problemów społecznych/ rodzinnych.