II Powiatowe Targi Pracy w Żnine, 23.04.2015r. - Powiatowy Urząd Pracy w Żninie


II Powiatowe Targi Pracy w Żnine, 23.04.2015r.

logo

23.04.2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej odbyły się II Powiatowe Targi Pracy w Żninie, które zorganizowali Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy Żninie przy współpracy ZSP w Żninie. Patronat medialny nad imprezą objęli Radio Żnin FM i Radio Nakło FM. W targach uczestniczyło 39 wystawców wśród których byli zarówno przedsiębiorcy, jak i instytucje wspierające rynek pracy, służby mundurowe (Komenda Powiatowej Policji w Żninie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Inowrocławiu) oraz eksperci z UrzęduSkarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy chętnie udzielali zainteresowanym porad i informacji.

Przedsiębiorcy dysponowali ponad 163 ofertami pracy i 60 przygotowania zawodowego w branżach takich jak np. gastronomiczna, motoryzacyjna, mechaniczna, transportowa, poligraficzna. Katalog ofert pracy zarówno w kraju, jak i zagranicą w znacznym stopniu poszerzyły agencje pracy tymczasowej - 95 ofert oraz pośrednictwo pracy EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu- ok. 220 ofert w zawodach takich jak stolarz, programista CNC, pracownik budowlany, tynkarz, spawacz, ślusarz, pracownik produkcji. Zainteresowani mogli uzyskać też informacje nt. programów aktywizacji zawodowej, refundacji za młodocianych pracowników i skorzystać z porad doradców zawodowych, pośredników pracy z PUP w Żninie, Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Żninie i Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy. Poza tym odwiedzający Targi mogli wziąć udział w warsztatach dot. radzenia sobie ze stresem oraz kreowania wizerunku w poszukiwaniu zatrudnienia. Warsztaty prowadzili: doradca zawodowy i psycholog z PUP w Żninie, Pani Halina Tamul (właścicielka Gabinetu Fizjoterapii z Janowca Wlkp.) i Pani Joanna Koziełek (właścicielka „Salonu Urody Joanna Koziełek" w Żninie). Podczas Targów strażacy z KPPSP w Żninie pod okiem Zastępcy Komendanta Pana Jarosława Umińskiego zaprezentowali zebranym zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację II Powiatowych Targów Pracy. Wystawcom, mediom i osobom odwiedzającym Targi Pracy za ich aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Szczególne podziękowania dla:
- Dyrekcji i Pracowników ZSP w Żninie,
- Pani Haliny Tamul „Gabinet Fizjoterapii" w Janowcu Wlkp.
- Pani Joanna Koziełek „Salon Urody Joanna Koziełek" w Żninie
- Pana Grzegorza Gnata  PPUH ROGALIK w Żninie
- Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie
- Pana Radosława Swigon  ENSET WYDAWNICTWO w Żninie

NAJLEPSZE STOISKO WYSTAWIENNICZE:
FORM-PLAST S.A. z Bydgoszczy

WYRÓZNIENIA:
Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe „KAPRAL- CAR"
Mechanika Pojazdowa Przemysław Jagodziński z Gąsawy
 
Załączniki
wystawcy.pdf (pdf, 267 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę