I Powiatowe Targi Pracy w Żnine, 20.05.2014r. - Powiatowy Urząd Pracy w Żninie


Powiatowe Targi Pracy w Żnine, 20.05.2014r.

Powiatowe Targi Pracy

Dnia 20 maja 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie odbyły się Powiatowe Targi Pracy w Żninie. Impreza zorganizowana była przez Starostwo Powiatowe w Żninie i Powiatowy Urząd Pracy w Żninie przy współpracy Młodzieżowego Biura Pracy w Żninie i pod patronatem Radia Żnin oraz ogromnego zaangażowania Dyrekcji i pracowników ZSP w Żninie.

Na Targach było 37 stoisk wystawienniczych. Firmy z terenu Powiatu i nie tylko miały do zaoferowania ok. 50 ofert pracy w kraju i zagranicą oraz 15 ofert praktycznej nauki zawodu w różnych branżach: handlowej, usługowej, gastronomicznej, budowlanej i finansowej. Pracodawcy dysponowali ofertami pracy m.in. w zawodach: księgowa, kadrowa, stolarz, kierowca, sprzedawca, magazynier, szwaczka, tapicer, kucharz, laborantka, opiekun osób starszych, mechanik-sprzedawca, ślusarz, spawacz, fakturzysta, tokarz.  

Katalog ofert pracy zarówno w kraju, jak i zagranicą w znacznym stopniu poszerzyły agencje pracy tymczasowej oraz pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

Podczas Targów swoją ofertę zaprezentowała także instytucja szkoleniowa, Wojskowa Komisja Uzupełnień, Pracodawcy Pomorza i Kujaw- Związek Pracodawców, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.  Nie zabrakło także stoiska Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i stoiska z poradami prawnymi.  

Zainteresowani mogli skorzystać z porad doradców zawodowych, wysłuchać prelekcji dot. przedsiębiorczości oraz aktywności na rynku pracy. W Targach Pracy uczestniczyły również osoby, które za pośrednictwem PUP w Żninie otrzymały jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczych. Zachęcały one do zakładania własnych działalności. Powodzeniem cieszyło się stoisko Powiatu Żnińskiego, gdzie, informowano o prowadzonych aktualnie stażach dla bezrobotnych, instruowano o możliwości założenia własnej działalności w ramach zadań PUP.  Można było również uzyskać informację dotyczącą programów stażowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, realizowanych przez Powiat Żniński w ramach projektów unijnych. Pracownicy Młodzieżowego Biura Pracy podpowiadali natomiast, jak uzyskać refundację za młodocianych pracowników.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Powiatowych Targów Pracy, a także Pracodawcom, osobom odwiedzającym Targi Pracy za ich aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, słowa uznania, a krytykę przyjmiemy z uśmiechem i postaramy się wyciągnąć wnioski na przyszłość.
 
Załączniki
Wystawcy.pdf (pdf, 391 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę