Harmonogram składania wniosków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu

Print Drukuj
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie działający z upoważnienia Starosty Żnińskiego przedstawia Kryteria realizacji instrumentów i usług rynku pracy w 2024 r. (wewnętrzny dokument pomocniczy) oraz terminy naborów wniosków.
   Powiatowa Rada Rynku Pracy w Żninie pozytywnie zaopiniowała przedstawiony przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie plan podziału środków Funduszu Pracy  na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej i finansowanie innych fakultatywnych zadań oraz oceny racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy przez Powiatowy Urząd Pracy w 2024 roku– Uchwała   nr 1/2024 PRRP z dnia 11 stycznia 2024 r. oraz Kryteria realizacji instrumentów i usług rynku pracy w 2024 roku Uchwała nr 2/2024 PRRP z dnia 11 stycznia 2024 r.
Harmonogram składania wniosków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu*
Forma wsparcia Proponowane terminy składania wniosków w 2024 r.
Staż w trybie cyklicznym (w wyznaczonych terminach ogłoszonych naborów)
Planowany 1. nabór: styczeń 2024 r. 
Prace interwencyjne w trybie ciągłym
Roboty publiczne w trybie ciągłym
Szkolenia indywidualne w trybie ciągłym
Szkolenia grupowe w trybie cyklicznym (w wyznaczonych terminach ogłoszonych naborów)
Planowany 1. nabór: styczeń  2024 r.
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej w trybie cyklicznym (w wyznaczonych terminach ogłoszonych naborów)
Planowany 1. nabór: styczeń/luty 2024 r.
Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego w trybie cyklicznym (w wyznaczonych terminach ogłoszonych naborów)
Planowany 1. nabór: styczeń/luty 2024 r.
Bon na zasiedlenie w trybie ciągłym * do czasu aktualizacji przepisów dot. udzielania pomocy de minimis (z wyjątkiem osób, które planują  rozpoczęcie działalności gospodarczej)
Krajowy Fundusz Szkoleniowy w trybie cyklicznym (w wyznaczonych terminach ogłoszonych naborów)
Planowany 1. nabór: luty/marzec 2024 r.
Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem/dziećmi do lat 7/osoba zależną w trybie ciągłym: zgodnie z rozpoczęciem stażu
Prace społecznie użyteczne Planowany  nabór: luty 2024 r.
Zwrot kosztów przejazdu w trybie ciągłym
Dofinansowanie do wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia w trybie ciągłym * do czasu aktualizacji przepisów dot. udzielania pomocy de minimis (z wyjątkiem beneficjentów pomocy publicznej)
Studia podyplomowe w trybie ciągłym: styczeń 2024 r.
*Wnioski na wyżej wymienione  formy wsparcia przyjmowane będą do czasu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych w 2024 r. na ich realizację.
Wnioski na realizację powyższych aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu są do pobrania w zakładce Dokumenty do pobrania:
  • Roboty publiczne,
  • Prace interwencyjne,
  • Staże – aktywny z dniem ogłoszenia naboru,
  • Prace społecznie użyteczne,
  • Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – aktywny z dniem ogłoszenia naboru,
  • Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego – aktywny z dniem ogłoszenia naboru,
  • Szkolenia,
  • Krajowy Fundusz Szkoleniowy – aktywny z dniem ogłoszenia naboru,
  • Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem/dziećmi do lat 7/osoba zależną,
  • Zwrot kosztów przejazdu do miejsca zatrudnienia/wykonywania innej pracy zarobkowej,
  • Dofinansowanie do wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia- aktywny z dniem ogłoszenia naboru,
  • Bon na zasiedlenie- aktywny z dniem ogłoszenia naboru,
  • Studia podyplomowe.
 
Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus/finansowane z rezerwy Funduszu Pracy realizowane będą zgodnie z podpisanymi umowami/porozumieniami.
Zgodnie z art. 106c Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy „[Przeznaczenie środków Funduszu Pracy na finansowanie części działań publicznych służb zatrudnienia] Środki Funduszu Pracy mogą być przeznaczane na finansowanie części działań publicznych służb zatrudnienia, wynikających z zadań określonych w innych ustawach".

 
 
Informacje o publikacji dokumentu