Informacja w sprawie naborów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Print Drukuj

Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 ogłosił dwa nabory: na projekty małe oraz na platformy projektów. Nabór na projekty małe trwa od 25 marca do 8 października 2023 roku i koncentruje się na wspieraniu rozwoju małych miejscowości oraz obszarów wiejskich, które zmagają się z wyzwaniami społecznymi i gospodarczymi. Nabór na platformy projektów odbywa się w okresie od 21 maja do 20 listopada 2023 roku, skierowany jest do beneficjentów realizowanych lub zrealizowanych projektów, które otrzymały dofinansowanie z funduszy unijnych.

Dodatkowo, uczestnictwo w naborze mogą wziąć również partnerzy z innych programów Interreg, Horyzont Europa, programu LIFE oraz beneficjenci krajowych i regionalnych projektów współfinansowanych z EFS+ i EFRR. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej programu.

W programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 trwają obecnie 2 nabory.

1. Nabór na projekty małe (25 marca – 8 października br.)

Program poszukuje w szczególności projektów wspierających rozwój małych miejscowości, obszarów wiejskich oraz terenów, w których lokalna społeczność mierzy się z wyzwaniami społecznymi i gospodarczymi.

 2. Nabór na platformy projektów (21 maja – 20 listopada br.)

Nabór jest dedykowany beneficjentom realizowanych/już zrealizowanych projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

Nabór został ogłoszony w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego, ale do udziału w naborze zaproszeni są m.in. partnerzy innych programów Interreg, Horyzont Europa, programu LIFE, czy też beneficjenci krajowych i regionalnych programów współfinansowanych z EFS+ i EFRR.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://interreg-baltic.eu/gateway/calls/

Informacje o publikacji dokumentu